September 2013

Vysněné povolání

24. september 2013 at 20:18 | TesS |  Myself
Princezna, astronaut, voják, lékařka, právník,... Moc dobře si pamatuji, co jsem chtěla být já, když jsem byla úplně maličká. Skoro každý si od svého raného dětství projde mnoha změnami ve výběru svého povolání/zaměstnání. Ze začátku to jsou většinou takové neuskutečnitelné nebo nereálné výběry, ale postupem času, jak člověk stárne se vše začíná více a více realizovat.
teensquotess: http://teenlifequotes.com/
Kam až moje vzpomínky sahají si pamatuji, že když jsem poprvé přemýšlela o zaměstnání, byla jsem na sto procent rozhodnutá stát se prodavačkou. Později jsem také dostala, jako novou hračku dětskou pokladnu. Hrozně se mi líbilo vyťukávat ceny na pokladně a pípat s tím vše, co mi přišlo pod ruku. Mému rozhodnutí hodně přispěl i fakt, že jsem si myslela, že každý den si prodavačka bere všechny peníze z pokladny domů. Jaké bylo moje zklamání, když jsem za pár let zjistila, jak poměrně ubohé (hlavně v ČR) dostávají takové ne prodavačky, ale pokladní platy, si už nepamatuji, ale na toto období mám hodně dobrých vzpomínek.
Když už jsem byla drobátko větší, chtěla jsem být doktorkou a léčit prarodiče nebo se stát archeoložkou. Úplně jsem si představovala, jak odjedu někam do pouště a vykopu kosti dinosaurů.
Když už se blížil konec prvního stupně základní školy, toužila jsem pracovat, jako učitelka. Líbilo se mi zapisování známek do žákovek a kontrolování a známkování písemek. Bohužel, nástup na druhý stupeň mého základního vzdělávání tuto pozici, coby mé trvalé zaměstnání, bezpochybně zavrhl. Do dnes nemůžu pochopit, jak jsem někdy mohla chtít sedět půlku dne ve třídě s retardovanými "teenagery" a snažit se jim do hlavy vlít aspoň kapku moudrosti.
teensquotess: http://teenlifequotes.com/
V neposledí řadě musím také zmínit mou občasnou zálibu v návrhářství oděvů. Občasnou proto, že jsou doby, kdy si říkám: "Proč vlastně bych nemohla být módní návrhářka? Vždyť mě to baví..", ale je taky hodně mometů, kdy si sebe nedokážu představit, že bych na něco takového měla pořád náladu. A v takové práci na to náladu prostě mít musíte, jinak jste v háji.
Momentálně už pár let se držím oboru žurnalistika. Baví mě blogování, psaní článků, a dokonce, kdo by to řekl, mě začali bavit i slohové práce do českého jazyka. Dokážu si sebe představit za nějakých deset let, jako redaktorku nějakého časopisu zaměřeného převážně na módu a polemizování o dnešním světě.
Poslední dobou mi také v mozku pořád vyskakuje slovo restaurování. Když o tom tak přemýšlím, opravdu by mě bavilo být restaurátorkou a vracet do původního stavu nějaké historické obrazy nebo předměty. Nad tímto pořád váhám...
Jelikož jsem v devítce, z tohoto tématu jsem hrozně nervózní. Čekají mě přijímačky na střední a já se za boha bojím, že ztratím motivaci k žurnalistice nebo restaurátorství.
Proto nechávám tohle téma o výběru nějakého trvalého povolání zatím otevřené. Snad se dostanu na gympl s anglickým zaměřením, z kama bych eventuelně měla jistou teba překaldatelku. Myslím si, že moje budoucnost si mě najde...
A jak jste na tom vy?


Kontrola (a náběr) affs

21. september 2013 at 9:18 | TesS |  Affiliates
Takže,... (:D). Po těch prázdninách už vážně nemám přehled o tom, kdo je na blogu nebo zamrzl. Affs, které chtějí stále zůstat affs, ať se zapíšou. Můžou se zde zapsat i nové affs, ale neberu každého. Chci chodit jen na blogy, které mě baví číst.

Chceš být stále affs?
- Do komentářů napiš jméno a adresu blogu

Ještě nejsi affs?
- Napiš jméno a adresu blogu

Kontrola končí 5. 10. 2013Outfit 0.7

17. september 2013 at 16:44 | TesS |  Outfits
Zjistila jsem, že se obklopuji samými tupými lidmi. Vážně už se těším až někam odjedu. Nic se mi teď nechce dělat. K zamyšlení je, že já doma nic nedělám, ale na nic nemám čas. Taky teď mám nouzi o písničky. Nemám co posloíuchat, takže by mi vůbec nevadilo, kdyby jste mi něco poradily (:D).
Tady přidávám jeden můj outfit. Nevím teda. Kdyžtak vyjádřete svůj názor, budu ráda. A prosím, budu ráda za kritiku.

purple-rose: What is beauty? by tess-star-stick featuring black pumps


Inspiration 0.5 - Bags

13. september 2013 at 19:00 | TesS |  Inspirations
Konečně jsem v náladě, kdy mám chuť psát na blog. Dlouho už jsem nepřidávala nějakou inspiraci, takže teď jsem se rozhodla pro batohy. Hrozně se mi líbí takový ten retro styl. Ostatně málokdy se mi stane, že by se mi líbílo něco z "moderního oblečení". Mám raději takovou módu 20. století.
Untitled | via Tumblr

Favorite interpreters

7. september 2013 at 23:31 | TesS |  Myself
Nedávno jsem přemýšlela o tom, koho nejvíce poslouchám... Sepsala jsem si menší seznam a docela mě to překvapilo. Samozřejmě, že jsem některé z nich čekala, ale něco mě zase poněkud překvapilo. Nakonec z toho vyšlo sedm interpretů, kteří mají v mém playlistu čestné místo...

Other

7. september 2013 at 22:05 | TesS

Myself

Thoughts


School is dump

3. september 2013 at 16:28 | TesS |  Diary
No, škola už začala, počasí je k ničemu. My se teda učíme až zítra (ve středu), ale i tak je na nic to brzké vstávání a vážně, nakupování sešitů a různých podobných "školních potřeb" mě nebere. Konec keců o škole. Nechci zkazit příjemnou atmosféru na blogu bezvýznamným a nuzným nadáváním na školu, i když jsem si všimla, že na většině blogů se tyto články objevily (:D).
Měla jsem v plánu napsat článek před začátkem září, ale... 30. srpna jsem se zůčastnila jedné akce, oficiálně nazývané rozlučka s prázdninami. Samozřejmě, že všechno dopadlo tak, že všichni byli totálně na mol. Takže pochopíte, že jsem neměla náladu vypisovat se s nějakým článkem o veliké pařbě (:D).
soft-grunge-w0nderland: Soft Grunge Blog†♡
Problém taky byl, že by mi hódně dlouho trvalo než bych všechny své vzpomínky na onu noc/ráno vecpala a uspořádala do článku - všechno si pamatuji jen v útřžcích. A to, co si pamatuji pořádně (!) nechci raději zveřejňovat pro celou zemskou populaci.
Můj život obvykle není nijak zvlášť zajímavý, takže nemám potřebu každý den psát nějaké deníčkovské články, protože bych tam stejně neměla, co napsat. Kromě toho, že čtu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (Ransom Riggs), a že jsem začala poslouchat 2Paca...

Všechny články a outfity jsou mnou vytvořeně. Pokud něco z tohoto blogu zkopírujete, uveďte zdroj. Animace a obrázky v článcích jsou z tumblru nebo weheartit.